“Babloku” Rama promovon resortin e Ymer Lalës

Kryeministri Edi Rama kohët e fundit ka filluar të bëjë rolin e promotorit të resorteve të reja që hapen në vend. Pas tij në Tepelenë, shefi i qeverisë ka promovuar në Facebook-un e tij ku e ndjekin më shumë se 1 milion njerëz, një resort në qytetin e Peshkopisë. Deri këtu nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, por mënyra sesi Rama tenton “t’u hedhë hi syve” të shqiptarëve është e frikshme. Siç ju thamë, Rama promovoi dje resortin e hapur...

Read more

Qershia 22 mijë lekë/ kg. Nuk mjaftojnë mallrat e skaduar, tani “Xhangolli” po i dërrmon shqiptarët edhe me çmimet

Çmimet në vendin tonë nuk njohin limite, pak ditë më parë më datën 7 maj, qershia shitej me 800 lekë kilogrami, ndërsa sot, tre ditë më vonë, qershia ka shkuar në 21 mijë lekë të vjetra kilogrami. Bëhet fjalë për qershinë greke, sipas përshkrimit në raftin e një supermarketi në Tiranë. Supermarketi ku po shiten këto qershi ndodhet në Ish-Bllok dhe qytetari që e ka dërguar është shokuar nga ky çmim që ka parë. Ai shkruan: Gezuar! Çmimi i qershive...

Read more

Propaganda e ushtarëve të Carlos dhe e vërteta mbi “instalacionin” e burgaxhiut Çausholli që ra në Lanë

Afrim Hoxha Pas aksidentit të rrezikshëm mbrëmjen e djeshme me autobusin e Unazës që për pak desh shkaktou tragjedi, Erion Veliaj ka filluar tani propagandën me qëllim shmagien e vëmendjes nga ngjarja dhe fokusimi i debatit në çështje të tjera. Kështu, që mbrëmë, vartës të Veliajt dhe gazetarë si ata të Carlo Bollinos janë duke hedhur tezën se autobusi i Nadir Çaushollit që desh vrau dhjetra qytetarë shqiptare u dashka lënë në mes të Lanës se gjoja kështu sensibilizon qytetarët...

Read more

Lifestyle