Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Lezhë, ku një mjet autoambulancë ka dale nga rruga në afërsi të fshatit Markatomaj.

Dyshohet se nga aksidenti kanë mbetur 4 persona të plagosur, mes tyre dhe personel mjekësor.

Siç shihet nga pamjet e siguruar nga gazetari Ndreka, ambulanca ka përfunduar e përmbysur në një arë në anë të rrugës.