Kryetari i partisë Demokratike, Sali Berisha publikoi një tjetër denoncim të hotelit luksoz në Durrës, të ngritur nga drejtorët e Erion Veliajt që kanë rënë në pranga për vjedhjen e miliona eurove të taksapaguesve shqiptarë.

Hoteli, sipas një përgjimi të publikuar, thuhet se është i Erion Veliajt.

“Ky është hoteli me 5 yje i Erion Veliajt në Durrës, investim 80 milionë euro!” shkruan Berisha.

Bashkangjitur kryedemokrati sjell një video të një aktivisti që denoncon rastin në fjalë dhe pyet se derisa do durojnë qytetarët.