LUSAIL CITY, QATAR - DECEMBER 18: Kylian Mbappe of France controls the ball against Lionel Messi of Argentina during the FIFA World Cup Qatar 2022 Final match between Argentina and France at Lusail Stadium on December 18, 2022 in Lusail City, Qatar. (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

Argjentina 2-2 Franca

Argjentina dhe Franca ndeshen me njëra-tjetrën në finalen e madhe të Botërorit të Katarit, në stadiumin “Lusail”, me të dyja skuadrat që do të kërkojnë të ngrenë në qiellin e Dohas trofeun e artë.

Mbappe ka shënuar një gol spektakolar duke barazuar shifrat në minutën e 82-të.