Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Një ndjenjë dashurie për të cilën jeni në pritje të bën të psherëtish, por nëse je i bindur duhet të hidhesh me kokë. Jeta profesionale po lulëzon, marrëdhëniet janë kudo të shkëlqyera me Peshqit. Vazhdoni kështu!

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Një ditë veçanërisht pozitive për ju kjo e diel, përpiquni të përfitoni pa vonesë nga avantazhet e kësaj dite. Puna po vijon pa ndonjë lajm të veçantë për momentin.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Në dashuri po përballeni me ndjenja të paqarta, por ende të gjalla në sajë të ndikimit të Hënës. Nga ana e kolegëve tuaj në punë keni fituar një respekt të veçantë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ka diçka të re që po vërtitet në ajër, por ju ende nuk e dini saktësisht se çfarë. Puna ju lodh, por ka shumë mundësi për rritje. Bëni një përzgjedhje.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Çfarë të bëni kur miqësia ju çon në dashuri? E thjeshtë, hidhuni në këtë përvojë të re. Kujdes nga mundësitë e rreme të punës, mund të bëni disa hapa prapa.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Jeta është si një kuti çokollate. Duhet t’i hani të gjitha! Puna nuk përkon me aspiratat tuaja, dhe kjo fatkeqësisht po ndodh shumë shpesh.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Emocionet dhe ndjenjat janë të vrullshme në këtë periudhë, më mirë të mos humbisni në diskutime. Të ardhurat ju kënaqin, por jeni në kërkim të aventurave të reja profesionale.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Pasioni është pika juaj e fortë, ndaj lëreni partnerin tuaj ta ndiejë këtë të diel. Në punë mbani mend temperamenti mendjeshkurtër nuk shpërblejet kurrë. Po kurrë ama!

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Ditë rikuperimi për ndjenjat, më mirë të shtyni diskutimet për të hënën. Në punë, megjithatë, ndiheni në formë dhe shumë konkurrues.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Humbet një gjë dhe fiton një tjetër, kështu ecën jeta. Në punë nuk keni asgjë për t’i pasur zili, askujt.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Kjo e diel duket si ditë konfuze, por në përgjithësi po ecën mirë. Mundësi të reja pune në horizont për javët e ardhshme.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Nëse jeta nuk ju buzëqesh, bëjeni gjithsesi hapin që doni dhe atë që doni të ndryshoni, sidomos në dashuri. Puna është afër një kthese themelore.

Leave a Reply