Banorët e Big brother kanë qenë mjaft të prekur në momentin që kanë mësuar lajmin e trishtë atë të sulmit mbi Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i sigurisë Pal Kola.

Luiz Ejlli ishte mjaft i emocionuar dhe i përlotur kur mësoi lajmin, pasi tha se e njohte personin që kishte humbur.

megjithatë pavarësishtë gjithcckaje Luizi u shpreh i bindur se do ta vazhdojë lojën.

Më herët, vëllai i Madh vendosi që të shfaqë në ekran, pjesë nga ngjarja e rëndë, për t’ia lënë në dorë më pas banorëve, që ata të vendosin nëse do e vijojnë apo jo këtë rrugëtim, që ka nisur më 24 dhjetor të vitit 2022.

Klipi përloti të gjithë banorët e shtëpisë.

Qetsori: Nguëshëllime familjarëve dhe të gjithë stafit.

Olta: A ka të plagosur të tjerë?

Arbana: Fatmirësisht jo.

Luizi: Ngushëllime familjarëve . Po qaj se unë e kam njohur edhe jashtë rojen. Më vjen shumë keq. Jam i bindur që ai lloj sulmi nuk ka qenë për ne. Këtë duhet ta them për të gjithë banorët. Kjo godinë, kjo media është me e sigurtë se çdo ambasadë. Uroj që autoritetet ligjzbatuese ta zbardhin sa më shpejt. Është një akt makabër, akt terrorist. Mund të them që të gjithë bashkë mund t’ia dalim duke i dhënë forcë njëri-tjetrit dhe duke patur mbështetjen tuaj. Ju jeni forca jonë! Ne këtu brenda jemi shumë të sigurtë dhe kemi njëri-tjetrin. Debatet këtu shumëzohen me zero, përpara kësaj ngjarje. I them familjarëve të Kolës se çfarë do të marr me vete nga ky rrugëtim, një pjesë të konsiderueshme do ia dhuroj.