Ka përfunduar ndeshja e çerekfinales mes Portugalisë dhe Marokut.

Ndeshje e cila i dhuroi Marokut një biletë për në gjysmëfinale dhe dërgoi Portugalinë në shtëpi.

Maroku doli në avantazh që në pjesën e parë ku Youssef En-Nesyri arriti të shënonte golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 42.

Pas përpjekjeve të shumta nga portugezët, ata nuk arritën të gjenin rrjetën për të barazuar dhe për të ndryshuar rezultatin.

Ndeshja e sotme rëndon akoma më shumë pasi Ronaldo është eliminuar në Botërorin e fundit të karrierës së tij.

Një eliminim i cili preu në mes ëndrrën e shumë portugezve dhe Ronaldos për të çuar trofeun në Portugali.

Maroku për veç fitores dhe biletës për në gjysmëfinale nga sot është bërë skuadra e parë afrikane e cila shkon kaq larg në një Botëror.