Rreth një muaj më parë në media u bë publike lidhje e Eneda Tarifës. Këngëtarja u fotografua me partnerin e saj, një basketbollist i quajtur Gent Lasku.


Që nga ai moment Eneda u tërhoq nga rrjetet sociale dhe vetëm së fundmi është rikthyer. Ajo ka reaguar duke publikuar në Instagram një selfie ku shfaqet në super formë.
“Kohë e gjatë pa u parë”, ka shkruar këngëtarja krahas fotos.