Së fundmi është bërë me dije se foshnja që u gjet në bodrumin e një pallati në Yzberisht, në Tiranë ndodhet në gjendje kritike dhe në intubim.

Burime nga grupi hetimor për mediat bëjnë me dije se lindja e foshnjes ka ndodhur pikërisht në divanin që ishte në bodrum.

Kamera e sigurisë nga jashtë kanë kapur edhe gruan që dyshohet, por pamjet nuk janë të qarta.

Denoncimi për foshnjën e braktisur ka ardhur nga një qytetar i cili ka qenë në garazhdë duke pirë cigare.

Ai ka parë që në një cep ishte një foshnjë e mbuluar, por nuk e ka verifikuar nëse ishte në jetë apo ajo.

Nga ky moment ka njoftuar ambulancën dhe pastaj policinë. Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka marr foshnjën duke e transportuar për në spital.