Veliaj, Hysenbelliu dhe Tom Doshi festojnë fitoren në Tiranë..dhe një gëzim për dhendrin

Biznesmeni Irfan Hysenbelliu mund të jetë në një luftë jetë a vdekje me kryeministrin Rama, pork jo nuk mund të thuhet për raportin e tij me kryebashkiakun Veliaj.

Ky i fundit, është një ndër politikanët që merr kohën maksimale në mediat e tij, madhe kjo ka ndodhur edhe në ditët kur Dallëndyshe Bici kishte futur fitilat te kallëpet e tritolit dhe hidhte në erë pronat e tij.

Veliaj, Hysenbelliu dhe Tom Doshi festojnë fitoren në Tiranë..dhe një gëzim për dhëndrin
Veliaj, Hysenbelliu dhe Tom Doshi festojnë fitoren në Tiranë..dhe një gëzim për dhëndrin

Në një foto të publikuar sëfundmi në rrjetet sociale duken Veliaj, Hysenbelliu dhe Tom Doshi teksa festojnë fitoren e kryebashkiakut në Tiranë, i cili mundi me mbi 58 mijë vota plus Këlliçin e koalicionit Meta-Berisha.

Martohet Bruno Cela ! Kosto kolosale, luksi në maksimum! Pamjet nga dasma e djalit të biznesmenit që gllabëroi portin e Vlorës

Dy këta të fundit po ashtu janë politikanë që shihen shpesh në mediat e Hysenbelliut, ndërkohë që janë armiq të betuar, të paktën në dukje, por raportet media-politikë-biznes janë shumë të palexueshme në Shqipëri për shkak të marrëdhënieve mbi dhe nëntoke, prandaj edhe nuk ka kuptim të gjesh shkaqe për sjelljet e njerit apo tjetrit.

Ndërkohë që Veliaj feston, Tom Doshi feston marrjen e më shumë se 60 këshilltarëve bashkiakë në të gjithë vendin, si edhe futjen e dhëndrit si këshilltar në Bashkinë e Tiranës përmes logos së partisë së tij.

Bruno Çela, i martuar sëfundmi me vajzën e Tom Doshit me një dasmë me shpenzime jashtëzakonisht të mëdha, është përfaqësuesi i Doshit në Bashkinë e Tiranës. /GazetaJonë

veliaj tom doshi dhendrin