Beniada Nishani ka qenë e ftuar mbrëmë në Festivalin e 79-të Ndërkombëtar të Filmit në Venecia. Ajo është shoqëruar nga modelja Gloria Fregonese, të cilët e ka mikeshë dhe dy vajzat kanë parakaluar bashkë në tapetin e kuq. Në një moment Beniada dhe Gloria morën vëmendjen duke shkëmbyer një puthje në buzë. Fotot nga ky moment orët e fundit po bëjnë xhiron e rrjetit.

Beniada për këtë event kishte veshur një fustan të gjatë ngjyrë gold, me flokët lëshuar me onde dhe grim shumë të lehtë.