Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Të mërkurën do keni te njëjtat ide dhe mendime me partnerin tuaj. Do bashkëpunoni, do dashuroheni dhe do kaloni momente fantastike se bashku. Beqaret do kenë gjithashtu një dite si neper ëndrra.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite me te bukur . Pranë partnerit do përjetojnë mjaft emocione dhe do i zgjidhin edhe disa probleme te vogla qe kane pasur.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Ju qe jeni ne një lidhje nuk duhet kurrsesi te flirtoni me persona te tjerë të mërkurën pasi keni për te pasur probleme serioze me partnerin. Beqaret nuk duhet te presin asnjë mrekulli.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ne vende qe t’i hidhni sytë diku tjetër dhe ta kërkoni eksperienca te reja, flini me partnerin dhe bëni ndonjë çmenduri te vogël se bashku. Emocionet kane për te qene akoma me te mëdha.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Pasioni do ndizet edhe me shume gjate gjithë kësaj dite. Do ndiheni si neper ëndrra me atë qe keni ne krah dhe nuk do keni për çfarë te ankoheni. Beqaret do ndihen mjaft mire pranë disa personave qe do takojnë dhe do preferojnë te vazhdojnë njohjen.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Do jeni tej mase te ndjeshëm të mërkurën ju te dashuruarit dhe mund te lëndoheni edhe nga ndonjë shaka qe mund te beje partneri. Beqaret do mbështeten nga Venusi dhe do arrijnë ta bëjnë për vete cilindo person qe do pëlqejnë

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Ka rrezik te fryje një stuhi e madhe të mërkurën ne jetën tuaj ne çift. Do keni debate shume te forta dhe do jeni me fat nëse nuk ndaheni. As për beqaret nuk është dita e favorshme.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Rutina do mbizotërojë gjate gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift. Nuk do ndiheni aspak mirë dhe do kërkoni diku tjetër për emocione me te forta. Ka rrezik qe jeta juaj ne çift te jete e turbullt.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Asnjë planet nuk do ndikoje fort tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite kështu qe çdo gjë do varet prej mënyrës sesi do silleni. Beqaret do fIllojnë me ne fund një histori dashurie si e kishin ëndërruar gjithmonë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Do i shtoni dozat e fantazisë të mërkurën ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do jete me flakëruese. Kënaqësitë do jene si kurrë ndonjëherë me pare.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Të mërkurën do bëni mire ta trajtoni partnerin tuaj me sa me shume përkujdes ju te dashuruarit. Po nuk patet probleme as të mërkurën qe ai do jete me nerva, keni për te pasur ditë te mrekullueshme me vone

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Venusi do krijoje një atmosfere te qete të mërkurën për juve qe jeni ne një lidhje. Do ndiheni mirë gjate gjithë kohës dhe nuk do kërkoni me këmbëngulje emocione te forta.

Leave a Reply