Pak ditë më parë në media u raportua se Fero dhe Arbenita mund t’i kishin dhënë fund martesës. Dyshja e hoqën njëri-tjetrin në rrjete sociale pasi modelja zbuloi se Neymar i kishte shkruar.

Lajmi u konfirmua më vonë nga vetë Fero gjatë një videoje live ku u shpreh me nota tallëse: M’ka lënë Arbenita, jam duke vuajtur. Jam duke vuajtur. Kismet Arbenitës do ja bëj 10 muzika se jam duke vuajtur.

Së fundmi Arbenita ka shpërndarë një postim që duket si thumb për ish-partnerin. “Dua Lipa po mban gjallë kulturën shqiptare, pasi po del me meshkuj të shëmtuar siç bëjnë gratë shqiptare”, shkruhet në postim.