Këngëtarja Semi Jaupaj ka qenë shpesh në vëmendjen e mediave rozë për deklaratat e saj ndaj këngëtarit Bojken Lako, me të cilin ka qenë në lidhje prej disa vitesh. Edhe pse të ndarë, Jaupaj në reagimet që ka bërë shpesh në rrjetet sociale kur është pyetur për të, ka shprehur se ata vazhdojnë të jenë miq dhe se gëzon një respekt të madh për të. Por së fundmi këngëtarja ka habitur me daklaratat, teksa shprehet se ka harruar të bëjë ‘seks’ pasi jeton vetëm. Dashur pa dashur Jaupaj e tregoi këtë në puntatën e kaluar të emisionit ‘Zemër Luana’ ku edhe ishte e ftuar.

Kam harruar këtë ndjesinë si të bësh dashuri, se jam vetëm”, u shpreh ajo në “Zemër Luana”.