Jori Delli është një nga modelet e njohura shqiptare që së fundmi mori famë të madhe në vend falë eksperiencës në “Big Brother Vip Albania”.

Tashmë ajo ka nisur procedurat për t’u zhvendosur në Tiranë e mesa ka treguar ka punë pasi ka shumë gjëra në Itali. E teksa kjo procedurë po vijon, ajo poston shpesh në rrjetet sociale, sidomos në TikTok dhe Instagram.

Mirëpo mesa duket, videot e saj nuk lejohen në një shtet: Rusi. Jori ka postuar mesazhin që i del në video, i cili i tregon se është bllokuar në Rusi.

”Rusia nuk më do”– shkruan modelja krah fotos.

Jori Delli shpërngulet në Tiranë, por Rusia... e

Bllokime të tilla bëhen shpesh herë në rrjetet sociale pasi janë pjesë e rregullave që kanë secili shtet.