Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Krijoni një miqësi të fortë dhe ndaloni gjykimet. Ajo që ju duhet për të lulëzuar është e ndryshme nga çfarë u duhet të tjerëve. Më shumë se sa titulli i pozicionit të punës, për ju ka rëndësi paga. Shpenzoni më shumë kohë me art dhe kështu do mbroni veten nga konsumimi.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Nëse doni të bëni diçka bujare për dikënd, pyeteni për çfarë ka nevojë. Pavarësisht se sa i këndshëm jeni për një koleg, ju hasni vazhdimisht në njerëz armiqësorë. Në vend që të përpiqeni të merrni aprovimin e tyre, bëni diçka të mirë për veten tuaj. Ndaloni së e dënuari veten për gabime të vogla.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
A jeni nervoz për ndarjen e parave me partnerin tuaj. Mbani tre llogari bankare: e juaja, e atij dhe e përbashkëta.. Lumturia juaj nuk mbështetet në një marrëdhënie romantike. Ju keni kaq shumë interesa personale. Ndjekja e një hobi do t’ju japë lumturinë që donit prej kohësh.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ju gjithmonë keni bërë punët e vështira që askush tjetër nuk dëshiron t`i bëjë. Kushtojini më shumë kohë shtëpisë se sa punës jashtë saj. Një i afërm do të përpiqet t’ju bëjë të ndiheni fajtorë sikur keni bërë më pak se zakonisht. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj ankesave të tyre.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Ndaloni së menduari pak për punën. Një i afërm ose fqinj që vazhdimisht ankohet është një shenjë paralajmëruese se nga diçka do heqë dorë. Kur të përballeni me një ndryshim, imagjinoni se gjithçka do të funksionojë në avantazhin tuaj. Ky qëndrim optimist do të hapë rrugën drejt suksesit.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Ndaloni së insistuari. Keni qenë gjithmonë të mirë në punët që bëni me duart tuaja. Mund të ndërtoni mobilje, të bëni punë dore apo piktura të ndryshme. Përpjekja për të blerë dashurinë e dikujt nuk do të funksionojë. Nëse një person do të dashurohet me ju, kjo do të ndodhë se ai vlerëson inteligjencën dhe humorin tuaj

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Familja juaj ka ndërmend t`i bëjë gjërat në mënyrën e duhur. Ju nuk keni dëshirë të ndiqni një punë të mërzitshme. Bëni atë që ju duket e duhura, edhe nëse kjo do të thotë të gaboni. Ju mund të keni një karrierë shpërblyese në arte, të blini një shtëpi të bukur dhe të gjeni partnerin tuaj të ëndërruar. Ndiqni intuitën tuaj.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Frika nga e panjohura nuk duhet t’ju ndalojë të merrni një rrezik. Të provuarit e diçkaje të re do ta bëjë pulsin tuaj të rrahë shpejt. Sytë do të shkëlqejnë dhe lëkura do të shkëlqejë gjithashtu. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë të veçantë. Prezantohuni. A jeni në një lidhje? Mbështetuni tek i dashuri juaj.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Mos u shqetësoni nëse nuk keni arritur sigurinë financiare që kanë miqtë tuaj. Të gjithë kanë nevoja dhe përparësi të ndryshme. Ju jeni një person aventurier. Vazhdoni t`i besoni fatit tuaj. Dikush po përpiqet të përfitojë nga natyra juaj e mirë. Ndaloni së u shqetësuari për vështirësitë. Mbroni interesat tuaja.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Ndaloni së qeni modest në punë. Nëse kërkoni atë që ju takon do ecni shpejt drejt suksesit. Ju jeni përballur me një situatë që kërkon vëmendje të detajuar. Bërja e gabimeve do t`ju ndikojë për keq. Fokusohuni dhe kërkoni përsosje.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Obsesioni mbi integritetin e zyrtarëve qeveritarë do të jetë një humbje energjie. Sa më shumë të mësoni se sa i korruptuar është një politikan, aq më i pafuqishëm do të ndiheni. Merrni kontrollin mbi fatin tuaj. Në vend që të ëndërroni për një udhëtim në distanca të gjata, lexoni një libër mbi të.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Impulsi juaj për të ndihmuar të tjerët është i admirueshëm, por nuk duhet të lërë në hije nevojat tuaja. Kur dikush ju kërkon të bashkoheni me një projekt për mbledhjen e fondeve, refuzojini me mirësjellje dhe vendosmëri. Ju keni gjëra më të mira për të bërë me kohën tuaj, si të plotësoni nevojat sensuale.