Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Më mirë të mos përballeni me problemet e zemrës këtë të martë, gjithashtu kini kujdes nga debatet. Në punë nuk jeni shumë të bindur. Po sikur të gjesh një zgjidhje për t’i dhënë fund një mosmarrëveshjeje?a

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Diskutimet në dashuri, janë të mundshme këtë të martë dhe të mërkurën. Përpiquni të mos e bëni veten dhe pse po ndizeni nga dëshirat për debat. Në punë, ju duhet të veproni. Nuk mund të uleni dhe të shikoni. Nuk duhet të keni frikë nga asgjë dhe mos harroni se dini gjithmonë të merrni përgjegjësi!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri përpiquni të sqaroni gjërat, qielli premton për mirë. Thjesht përpiquni të trajtoni një problem. Në punë, ndryshimet po vijnë mundësitë janë në prag!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Mirë gjërat në dashuri. Hëna është në anën tuaj dhe tashmë po përballeni me shumë ndryshime në nivelin sentimental. Takimet janë të avantazhuara për beqarët. Në punë, favorizohen ata që janë të angazhuar profesionalisht, me surpriza në fundjavë!

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Yjësia premton për mirë. Favorizohen takimet, por nëse keni diskutuar me dikë përpiquni të sqaroheni. Në punë, koha juaj ka ardhur. Tani do të mund të fitoni një sfidë!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në dashuri ka ardhur koha për të folur, për t’u sqaruar, por pa shumë polemika. Në punë ndryshimet po vijnë dhe fitoret janë në horizont!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në dashuri përpiquni të sqaroheni, por mos u tregoni shumë kritikë dhe të ashpër. Në punë, herët a vonë do të fitoni të gjitha sakrificat do të shpërblehen!

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Diskutimet me partnerin janë në rrugën për t’u zgjidhur. Në punë, projekte të reja janë në rrugë e sipër kreativiteti nuk mungon!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri përpiquni të sqaroni gjëra, deri në gusht mund të lindë një marrëdhënie e mirë dhe beqarët do të duhet të ecin përpara. Në punë, surpriza të mira. Ka projekte, ka edhe risi!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri përpiquni të sqaroni disa gjëra, veçanërisht nëse ju është dashur të përballeni me një krizë. Në punë ka nga ata që mund të mendojnë për një transfer.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Jeni duke menduar për diçka tjetër dhe nuk jeni shumë të fokusuar te dashuria. Në punë diçka po ju nervozon, ndoshta një vonesë dhe një ndryshim. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos zemëroheni!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Hëna është në anën tuaj, kështu që mund të flasim plot për dashurinë. Në punë, dikush më në fund do ta marrë parasysh idenë tuaj. Hajde, do të biesh në sy!