Një video e re e publikuar e kreut të grupit mercenar rus Wagner, pretendohet se shfaq Yevgeny Prigozhin në Afrikë, vetëm pak ditë para se siç pretendon Moska, të humbte jetën nga rrëzimi i aeroplanit afër Moskës.

“Për ata që diskutojnë nëse jam gjallë apo jo, si jam, tani është fundjavë, gjysma e dytë e gushtit, jam në Afrikë”, thotë Prigozhin në videon e shkurtër të postuar në një kanal në Telegram që ka lidhje të ngushta me Wagnerin.

“Për ata që diskutojnë se si të më heqin nga faqja e dheut apo për jetën time private, sa fitoj apo çfarëdo tjetër, gjithçka është në rregull”, shtoi Prigozhin.

Ai shihet në një makinë në lëvizje i veshur me rroba të kamufluara ushtarake, kapele dhe një orë në dorën e djathtë që i ngjajnë përshkrimit të tij në videon e publikuar më 21 gusht që gjithashtu u filmua në Afrikë.