Ish-kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas ndërhyrjeve të paligjshme të IKMT në ‘Prestige Resort’ në plazhin e Golemit.

Basha shkruan në Twitter se drejtësia duhet të veprojë pa vonesë ndaj presionit të kryeministrit Rama kundër medias.

Basha: Kur i shërben je mbi ligjin, nëse jo, ke përballë fadromat e tij. Me aktet e vazhdueshme për të kontrolluar çdo hapësirë mediatike, ER përpiqet të mbajë në këmbë qeverinë më të korruptuar dhe të inkriminuar. Drejtësia duhet pa vonesë të veprojë ndaj presionit të ER kundër medias.