Rudina Dembacaj është një ndër personazhet më të dashur por njëkohësisht më të komentuar e cila duket se ka një raport të mirë me ndjekësit e saj në rrjete sociale të cilët e pyesin shpeshherë duke i kërkuar mendim aktores.
Ajo poston shpesh herë foto të ndryshme ku duket çdo herë gjithmonë e më në formë. Së fundmi një nga ndjekësit i ka drejtuar një pyetje aktores teksa e pyet:

Shumë pak poston me Markun… ke frikë nga shtrigat?”Për këtë pyetje Rudina ka përgjigjen e duhur teksa e ka shoqëruar me një foto me bashkëshortin e saj.“Mua më duket sikur postoj tepër”, ka shpjeguar Rudina.

Ajo ka folur dhe më herët për Markun duke u shprehur se mes tyre çdo gjë shkon shumë mirë duke na lënë të kuptojmë dhe në daljet e tyre publike se kanë një marrëdhënie të shëndetshme dashurie.