Pas mbledhjes së grupit, kryeministri Edi Rama ka mbajtur në konferencë për media ku ka folur në lidhje me zhvillimet e reja për sa i përket grupit socialist.
Por ai ka refuzuar të komentojë situatën në lidhje me ambasadoren Yuri Kim dhe zgjedhjen e kreu të ri të SPAK.

“Çfarë? SPAK, ambasadore, s’më intereson fare,” tha kryeministri dhe la konferencën për mediat.