Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare ne juglindje gjate orëve të pasdites.
Temperaturat ne mëngjes do të luhaten 17-26 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje duke luhatur 33-35°C në veri deri në 35-39°C.
Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 -14 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Leave a Reply