Sipas Televizionit të Marokut numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Marok me magnitudë 6.8 ballë ka arritur në 632 dhe 329 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Gjithashtu edhe zona turistike Marrakesh është dëmtuar nga tërmeti.

Shumë banorë të Marrakesh, janë frikësuar dhe e kanë kaluar natën jashtë.