Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi u filmuan nga kamerat teksa debatonin me njëri-tjetrin në seancën plenare.

Ky diskutim, nisi pas revoltës së deputetëve të opozitës kur mësuan kërkesën që Basha i kishte dërguar kryeparlamentares.

Raportohet se diskutimi mes tyre ishte kështu:  “Je bërë qesharak”, mësohet se i është drejtuar Basha, Bardhit.