Vendi ynë do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në orët të mëngjesit në veri dhe verilindje. Gjatë ditës do të kemi vranësira shtresore në zonën perëndimore dhe kthjellime.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-22 gjatë ditës 31 °C në veri deri në 31-35°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur .

Leave a Reply