E dini se yjet ndikojnë edhe tek pesha jonë dhe tek metabolizmi? Ja si t’ia dilni të dobësoheni në bazë të shenjës që keni.

Dashi: Një dietë e thjeshtë. Me këmbënguljen që keni ju mund të mbani çdo lloj diete mjaftin që të jetë e lehtë dhe e thjeshtë për t’u përgatitur.

Demi: Një dietë me më pak sasi. Për ju do jetë paksa i vështirë dobësimi, megjithatë nëse ulni sasinë e ushqimit do ja dilni.

Binjakët: Një dietë moderne. Privilegjoni teknologjikë për të ndjekur në mënyrë strikte çdo lloj diete.

Gaforrja: Një dietë drastike. Harroni ëmbëlsirat kalorike, yndyrnat dhe çdo gjë tjetër që mund të ndikojë tek linjat tuaja.

Luani: Një dietë e ekuilibruar. Sekreti që ju të humbni në peshë është vakti i ekuilibruar dhe i rregullt që do iu japë edhe energji më tepër.

Virgjëresha: Një dietë e kontrolluar. Vrojtoni, rregulloni dhe organizoni vaktet sa më mirë.

Peshorja: Një dietë pa sheqerna. Më i keqi për ju është sheqeri kështu që shmangeni me çdo kusht.

Akrepi: Një dietë e thjeshtë dhe e ekuilibruar. E mira për ju është të zgjidhni një dietë të shëndetshme dhe të moderuar e jo shumë strikte.

Shigjetari: Një dietë ekzotike. Për ta bërë dietën më pak të mërzitshme shtoni disa përbërës të rinj e të shijshëm të ardhur nga jashtë.

Bricjapi: Një dietë pa përtypje të shpeshta. Konsumimi i gjërave të vogla herë pas here është pika juaj e dobët. nëse doni të dobësoheni hiqeni këtë zakon dhe konsumoni vetëm vaktet e domosdoshme.

Ujori: Një dietë me më shumë angazhim. Ju nuk jeni shumë të rregullt kështu që do ju duhet të bëni disa përpjekje më shumë që gjërat të ecin mirë.

Peshqit: Një dietë të përbashkët. Mbani më mirë dietat që ndjekin shumica e njerëzve pranë jush sepse do e keni më të thjeshtë dhe do jeni më të motivuar.