Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga flakët kati i 10- të i një pallati në lagjen nr 4 në Durrës.

Ngjarja është regjistruar rreth orës 23:30 në katin 10 -të të një pallati pranë stacionit të trenit.

Në vendngjarje shkuan menjëherë shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset. Fatmirësisht nga zjarri nuk ka viktima pasi policia evakuoi menjëherë banorët nga pallati.

Zjarrfikësit kanë bënë të mundur fikjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të rënies së zjarrit.