Të paktën 32 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një aksident në Egjipt, sipas BBC-së. Përplasja ndodhi të shtunën në mëngjes në veri të kryeqytetit Kajro.

Të paktën 63 persona janë lënduar, tha ministria e shëndetësisë. Media shtetërore Al-Ahram tha se aksidenti përfshinte një autobus pasagjerësh dhe disa makina, disa prej të cilave morën flakë.

Ministri i Shëndetësisë Dr Khaled Abdel Ghaffar tha se të plagosurit u transferuan në një spital në Wadi al-Natrun, ndërsa të tjerët u dërguan në Al-Nubaria.