Kreu i PD Sali Berisha ka akuzuar kreun e GP të PS se ka porositur vrasjen e avokatit Ravik Gurra në Elbasan.

X

00:21/07:55

Ai

tha se Balla duhet të shkojë në prokurori dhe të mos mbrohet nga imunitetit i deputetit.
Berisha:Ne jemi të vendosur të mbrojme të drejtat tona, nuk mundet që një njeri që akuzohet se ka porositur vrasjen në Elbasan të flas në Kuvend të shkojë në prokurori,. Si të duket akuza se ka porositur vrasjen e Ravik Gurrës.

Ose të drejtat e opozitës të respektohen ose opozita. Mbylle gojën se po flas unë. Shko në prokurori se je akuzuar për vrasje, ke porositur vrasjen e Ravik Gurrës, shko në prokurori, mos përdor imunitetin diplomatik. Është hera e dytë që akuzohesh.