Ronaldo është një nga sportistët më të pasur në botë, i cili nuk kursehet kur vjen puna te makina luksoze. Të shumta janë automjetet e shtrenjta në garazhin e tij, por së fundmi, aty është bërë pjesë edhe një Cadillac Escalade.

Bëhet fjalë për një automjet luksoz, që partnerja e tij, Georgina Rodriguez, ia bëri dhuratë me rastin e 37-vjetorit të lindjes. Me këtë makinë, Ronaldo u paraqit në stërvitjen e fundit me skuadrën e Manchester United.

Është një Cadillac Escalade, gjashtë metra të gjatë e që kushton 180,000 euro. Ronaldo shoqërohej edhe nga një truprojë, duke dhënë përshtypjen se ishte një burrë shteti.

Cadillac-u është i gjatë sa një gjirafë dhe ka një sistem audio me 36 altoparlantë. Mbi të gjitha, automjeti ofron shumë hapësirë ​​për familjen në rritje. Në fund të fundit, Georgina është shtatzënë, siç mund ta kuptohet edhe nga fotot e publikuara në llogarinë e saj në Instagram.