Sipas shenjës së horoskopit, ky është defekti që urren çdo person.

Dashi: Vëmendja e tepërt. Nëse keni pranë një person të kësaj shenje më mirë mos e teproni me dhënien e vëmendjes sepse ai do ndihet keq.

Demi: Ëndërrimi i tepërt. Personat e kësaj shenje preferojnë realitetin në vend të ëndrrave që nuk mund të realizohen. Ata adhurojnë të qëndrojnë me këmbë në tokë.
Binjakët: Mungesa e humorit. Nëse një person nuk ka sens humori, do e acarojë së tepërmi një binjak.

Gaforrja: Hipokrizia. Me një person të kësaj shenje është më mirë të mos luash lojë të dyfishtë sepse nëse e kuptojnë do jetë fundi.

Luani: Mburrja. Ju duket e çuditshme? Në fakt është më mirë mos i mburreni shumë për ato çfarë keni një luani sepse ai nuk e duron dot këtë gjë/ Mundet ngaqë do të jetë përherë mbi të tjerët, por mos tentoni.

Virgjëresha. Ligësia. Një person të lig që nuk do të bëjë asnjëherë mirë virgjëreshat e urrejnë.

Peshorja: Kritikat e tepërta. Personat e kësaj shenje nuk i durojnë dot ata që gjatë gjithë kohës kritikojnë të tjerët pa menduar sesi janë vetë.

Akrepi: Llafet. Personat e kësaj shenje janë diskretë dhe duan të mbajnë disa sekrete. Kjo është arsyeja që ata nuk i durojnë dot ata që nuk dinë ta mbyllin gojës as një sekondë.

Shigjetari: Serioziteti. Nëse doni ta mbani pranë një shigjetar mos u tregoni serioze. Ai preferon gjithë kohës të argëtohet.

Bricjapi: Autoriteti. Personat kësaj shenje i urrejnë në maksimum ata që mundohen të jenë gjithmonë autoritarë.

Ujori: Gjykimi. Një person që gjykon të tjerët nuk mund të bëhet kur i afërt me një ujor.

Peshqit: Fjalët e kota. Personat e kësaj shenje i urrejnë ata që flasin bosh pa thënë asgjë.

Leave a Reply