Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar së fundmi një denoncim tronditës. Ai është shprehur se Nuredin Dumani është parë në Golem. Sipas denoncimit të mbërritur tek Berisha, Dumani shoqërohej nga policia në një hotel.

Denoncimi:

Mirmbrema Doktor Berisha me fal shume per shqetesimin ne kete ore te vone (ora ishte 12:30) por Nuredin Dumani ndodhej ne keto momente ne Golem tek Lokal Hotel Bonita I shoqeruar nga forcat e policise. Ne plazh ne mes turisteve. E shoqeruan nga ambjenti ku ishte pasi ne plazh u mbyll cdo lloj aktiviteti policia e mori nga aty. E pashe me syte e mi bashke me bashkeshortin ne keto momente. Me falni ju lutem per kete ore te vone! Me falni ju lutem se harrova kete detaj po ecte rrugeve si nje person normal pa pik frike dhe problemi me çante ne krahe. Bluze te veshur me viza me kolore te theksuara. Kujtojmë se Nuredin Dumani është i penduari i drejtësisë shqiptare. Ai ka treguar shumë ngjarje kriminale në Shqpëri.