Sabri Fezjullahu dje ka humbur një nga familjarët e tij.

Këngëtari shqiptar apo ndryshe legjenda e muzikës shqipe Sabri Fejzullahu dje ka ndarë një lajm të hidhur në rrjetet sociale.

Ai ka njoftuar të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegtë se vëllai i tij ka ndërruar jetë.

Njoftimin e bëri në instagram duke shkruar disa fjalë prekëse për humbjen e vëllait.

“Shkove vlla , e sun te pash , dhe pse u ndegjuam ne tel dhe menjehere lajmi se sje ma ,ma kputi shpirtin .Ti shtylla e shtepise son , Ti heroi im , mentori , motivi e shtytja te ecim para ne familjaret tu.Ma ke tha shpirtin , e une nuk ta dita vleren , se mendojsha se , Ti je i perjeteshem e tash mu ben 11 vite pa ty”, ka shkruar Sabri Fejzullahu.