Rrjetet sociale të personazheve të njohura të ekranit janë mbushur plot me foto nga festa që ka organizuar Top Channel, për të gjithë pjesëmarrësit në Big Brother VIP.

Donald Veshaj me fituesin Ilir Shaqiri shihen teksa vallëzojnë bashkë me me stafin e Big Brother, pas shumë raportimeve për marrëdhënies mes tyre.

Ndërkohë që të pranishëm në festë kanë qenë dhe Einxhel me Dagz të cilët kanë bërë edhe një foto si çift. Nuk kanë munguar as Sabiani, Meridiani, Arbri, Antonela por edhe Sara dhe DJ PM, të cilët po ashtu krijuan një histori dashurie brenda shtëpisë.