Futbolli kolumbian në zi.Andres Balanta ka ndërruar jetë papritur në moshën 22-vjeçare.

Balanta u rrëzua papritur përtokë pa ndjenja ditën e djeshme teksa stërvitej me skuadrën e tij, dhe më pas u dërgua me urgjencë në spital, por pa mundur dot që ta shpëtonin.

Një lajm i trishtë ky për futbollin kolumbian e në tërësi.