Sot rikthen skuadrat e grupit G dhe grupit H për të zhvilluar ndeshjet e tyre të fundit në fazën e grupeve në Kupën e Botës.

Në orën 16:00 Koreja e Jugut do të përballet me Portugalinë në stadiumin “Education City”.

Portugalia ka zënë vendin e parë në grup me 6 pikë pa asnjë humbje deri më tani.

Ndërsa Koreja ka grumbulluar vetëm një pikë.

Ndërkohë po në orën 16:00 do të përballen në stadiumin “Al Janoub” Uruguai me Ganën.

Gana renditet favorite në grup me 3 pikë kundrejt Urugait i cili renditet i fundit me 1 pikë.

Në orën 20:00 do të zbarkojnë në fushën e stadiumit “Luisail” skuadrat e grupit G me një përballje mes Brazilit dhe Kamerunit.

Favoritja e grupit G ka grumbulluar deri më tani 6 pikë dhe nuk ka pësuar akoma asnjë humbje gjatë këtij turneu.

Ndërsa Kameruni ka fituar vetëm 1 pikë.

Njëkohësisht në orën 20:00 në stadiumin “974-Ras Abu Aboud” do të luhet ndeshja e shumë pritur nga shqiptarët mes Zvicrës dhe Serbisë.

Ndeshje e cila pritet të shkaktojë emocione të forta për shkak të shqiptarëve të cilët luajnë me kombëtaren zvicerane.

Lojtarët me origjinë shqiptare e kanë të ndaluar të bëjnë shenjën e shqiponjës dy krenare.

Ata janë gjobitur një herë më parë për shenjën e shqiponjës që bënë në ndeshjen e luajtur në vitin 2018 mes Zvicrës dhe Serbisë.

Edhe pse e kanë të ndaluar, dëshira e gjithë kombit për të parë gjatë ndeshjes një simbol i cili lidhet me Shqipërinë është i madh.

Zvicra renditet e dyta në grup me 3 pikë ndërsa Serbia ka vetëm 1 pikë.

Një fitore e Zvicrës dërgon në shtëpi Serbinë.