Dashi

Financat do të jenë të mira gjatë gjithë vitit falë pozicionit të Jupiterit, edhe nëse në disa periudha hëna në kundërshtim mund të shkaktojë disa probleme të vogla. Pas tremujorit të parë mund të ndjeni dëshirën për të investuar në blerjen e një shtëpie dhe momenti është i favorshëm falë shfaqjes së Jupiterit në shtëpinë tuaj të katërt. Do të përballeni me shumë shpenzime që lidhen me blerjen dhe rinovimin e kësaj shtëpie, ndaj tani nuk është një moment i mirë për të bërë investime me vlerë të lartë. Ndonëse mund të mos ketë pengesa të mëdha financiare, do të ishte ende e papërshtatshme të mbishpenzoni dhe të gjeni veten në tremujorë të ngushtë për pjesën tjetër të vitit pasi sfidat financiare janë të shumta këtë vit. Megjithatë, tremujori i dytë dhe i tretë do t’ju bekojnë me fitime të mira, pasi Jupiteri po mbështet lëvizjet e tij financiare për vitin e ardhshëm.

Demi

Demi ka qenë i shqetësuar për situatën e tij financiare në vitet e mëparshme , por sipas yjeve do të përmirësohet shumë. Mundohuni të reduktoni shpenzimet tuaja, punoni shumë dhe kurseni. Nëse vendosni të ndryshoni karrierën ose punën, do ia dilni shumë mirë, por mos u shqetësoni nëse në fillim nuk ju ecën ashtu siç duhet, sepse punësimi ka tendencë të përmirësohet me kalimin e kohës. Mos i nxitoni gjërat ose mos pranoni ofertën e parë që ju vjen, mos blini me impuls dhe mendoni para se të shpenzoni . Kursimet do të jenë baza për investime të mira në vitet në vijim. Është e rëndësishme që të përqendroheni në ndërtimin e një themeli të fortë financiar këtë vit.

Binjakët

Fillimi i vitit do të jetë i favorshëm për perspektivat ekonomike. Do të ketë një fluks të vazhdueshëm parash, por do të shpenzoni shuma të mëdha për artikuj komoditeti. Ka tregues të favorshëm nëse dëshironi të investoni në blerjen e një shtëpie ose një automjeti. Do të ketë fitime të shumta këtë vit, megjithatë, dhe ju do të jeni në gjendje të lini mënjanë disa kursime gjithashtu.

Gaforrja

Pas 22 prillit, çdo plan për të blerë një shtëpi, automjet ose sende të vlefshme do të mund të realizohet. Nëse keni ndërmend të bëni investime të mëdha, do t’iu duhet të prisni për pak kohë. Në rast mosmarrëveshjeje për një pronë, mund të pësoni humbje të mëdha, ndaj bëni shumë kujdes. Horoskopi i Gaforres 2023 ju kërkon t’i kushtoni më shumë vëmendje menaxhimit të burimeve tuaja, si nga pikëpamja ekonomike, ashtu edhe nga shpenzimi i energjisë fizike dhe mendore.

Luani

2023 do të jetë një vit i favorshëm përsa i përket ekonomisë. Do të mund të lini mënjanë disa kursime falë efektit spektakolar të Jupiterit në Shtëpinë e Dytë. Por ka duhet të shmangni shpenzimet e panevojshme. Për më tepër, ju mund të merrni një trashëgimi të papritur me të cilën mund të blini edhe një automjet dhe pasuri të paluajtshme, duke hequr qafe edhe borxhet e vjetra të prapambetura. Pas prillit, Jupiteri në shtëpinë e 9-të është i shkëlqyer për rritjen tuaj ekonomike.

Virgjëresha

Fillimi i vitit do të jetë shumë i favorshëm për perspektivat ekonomike. Jupiteri në Shtëpinë e Shtatë shkakton një fluks të pandërprerë të ardhurash dhe ju do të filloni me ngulm të kurseni sa më shumë nga pasuria juaj. Në vitin 2023 do të jetë momenti për investime të mëdha.

Peshorja

Fillimi i vitit për horoskopin e Peshores 2023 duket të jetë ekonomikisht i favorshëm. Efektet e kombinuara të Saturnit dhe Jupiterit në Shtëpinë e Dytë do të forcojnë statusin tuaj ekonomik duke ju bërë të aftë të kurseni para. Familja juaj mund të ketë disa festa dhe ju do të shpenzoni para për këto ceremoni. Kushtojini më shumë vëmendje mundësive gjatë kësaj kohe , sepse mund të fitoni pasuri përmes bashkëshortit ose mikut tuaj, me një projekt të përbashkët.

Akrepi

Këtë vit, Akrepat do të përfitojnë nga një situatë e fortë financiare. Nuk do ketë shpenzime të mëdha të panevojshme, pasi do ketë një fluks të fortë financiar. Sipas horoskopit të akrepit 2023, akrepat do të jenë me fat dhe do të shpërblehen me marrëveshje të mira. Ajo që do t’ju duhet të bëni është thjesht të kurseni për kohë më të vështira. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të filluar të mendoni për investime afatgjata, sepse pas disa vitesh do të korrni fitime. Nëse jeni në borxh, përfitoni nga situata juaj aktuale financiare për ta shlyer atë, duke marrë parasysh shumën totale që detyroheni.

Shigjetari

Në financa , Shigjetari do të jetë në gjendje të përjetojë një cikël të plotë shtrëngimi në vitin 2023 . Ai do të ketë shuma të mëdha parash në duar dhe do të mund të lërë para mënjanë për të plotësuar dëshirat e tij. Gjatë vitit 2023, Shigjetari do të ketë mundësinë të bëjë disa investime , por këto duhen menduar shumë mirë për të shmangur humbjet e mundshme ekonomike.

Bricjapi

Për sa i përket ekonomisë , nuk do të ketë probleme të mëdha gjatë këtij viti, sipas horoskopit të Bricjapit 2023, sepse nëse ka ndonjë që di të menaxhojë sa para ka, pa dyshim është Bricjapi. Megjithatë, është e rëndësishme që të keni shumë kujdes për financat tuaja gjatë retrogradit të Mërkurit.

Ujori

2023 parashikon përfitime të mëdha ekonomike që do të lëvizin në financat tuaja veçanërisht në fillim të vitit. Efekti spektakolar i Jupiterit në Shtëpinë e Dytë do të shkaktojë një fluks të pandërprerë të ardhurash për ju. Pas datës 22 prill, interesat dhe koha e lirë do të shpenzohen për argëtime, ndaj duhet të bëni kujdes që të mos i shpërdoroni të gjitha të ardhurat tuaja. Mos u fiksoni pas çështjeve financiare dhe mos rrezikoni asnjë investim sidomos në pjesën e fundit të vitit.

Peshqit

2023 do të jetë një vit i vështirë nga pikëpamja ekonomike. Për shkak të punës, të ardhurat do të sigurohen, por duhet të keni kudjes në menaxhimin e tyre . Pra do të ketë ulje-ngritje në gjendjen ekonomike. Pas 22 Prillit, efekti i kombinuar i Jupiterit dhe Saturnit do të jetë në favorin tuaj duke bërë të mundur realizimin e planeve tuaja për blerje. Nëse investimi është thelbësor për ju, së pari kërkoni këshillën e një personi ekspert dhe mos u nxitoni.