Festat e fundvitit kanë bashkuar për një drekë dy grupet e Partisë Demokratike, por sërish ka patur nga ata që e kanë refuzuar ftesën.

Ka qenë deputeti Xhelal Mziu, i cili ka ftuar të gjithë kolegët e tij, ku i janë përgjigjur pozitivisht grupimi i Berishës, por dhe një pjesë e grupimit të Alibeajt. Mes emrave kryesorë që kanë qenë të pranishëm kanë qenë vetë Berisha apo edhe Gazment Bardhi apo Jorida Tabaku nga grupi tjetër. Mes tyre është dhe kreu i Republikanëve, Fatmir Mediu.

Këtë drekë e ka konfirmuar vetë deputetja Jorida Tabaku, e cila ka postuar disa foto në rrjetet sociale, por nuk lë pa thumbuar grupin e Berishës.

“Një dolli për mendimin ndryshe; se të duash të ndryshosh për mirë nuk të bën as të shitur e as të blerë e as peng” shkruan tabaku krahas fotove.

Më poshtë, lista me emrat e deputetëve që kanë qenë të pranishëm dhe atyre që kanë munguar, si dhe fotot nga dreka.

DEPUTETËT E PRANISHËM:

Sali Berisha

Belind Kellici

Flamur Noka

Bujar Leskaj

Xhelal Mziu

Tomor Alizoti

Elda Hoti

Greta Bardeli

Lindita Metaliaj

Albana Vokshi

Kastriot Piroli

Kasem Mahmutaj

Oerd Bylykbashi

Luan Baci

Tritan Shehu

Isuf Celaj

Ina Zhupa

Edmond Spaho

Ferdinand Xhaferri,

Gazment Bardhi

Jorida Tabaku

Dhurata Cupi

Andia Ulliri

Saimir Korreshi

Lefter Geshtenja

Helidon Bushati

Eralda Bano

Fatjon Veizaj

llda Dhori

Ervin Salianji

Merita Bakiu

Ramadan Likaj

DEPUTETËT QË MUNGUAN:

Lulzim Basha

Enkelejd Alibeaj

Kreshnik Collaku

Flutura Acka

Dashnor Sula

Zheni Gjergji

Arbi Agalliu

Flamur Hoxha

Agron Gjekmarkaj

Emilja Koliqi

Petrit Doda

Orjela Nebiaj

Orjola Pampuri

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari