Në këtë sezon të Përputhen, pjesë e programit janë bërë 8 konkurente, të cilat ndryshe nga çdo sezon tjetër do të zgjidhen nga dje të për takim, dhe jo të zgjedhin.

Ata janë prezantuar me publikun dhe dy opinionistët, Arjan Konomi dhe Neda Balluku, e cila ka një mision në këtë sezon, që të ndihmojë djemtë dhe vajzat të dalin çift.

Çani ka ndërruar disa Sofia në vitet e fundit, ndonse me asnjë nuk gjeti rehat. Një ndër këto Sofiat kalimtare ka qenë edhe Xheni Brahaj. Një emër i cili siç doli iku prap. Asokohe bjonde, dhe pse qëndroi shumë pak si Sofia.Por duket se Xheni nuk heq dorë nga televizioni, teksa pa që nuk i doli gjë nga “Zonë e Lirë”, tani më është konkurrente e Përputhen. Ama me një ndryshim, e kthyer në bjonde. Sigurisht me sloganin “për dashurinë”, por në fakt e dyshojmë paksa.

Më poshtë po iu renditim 8 konkurentet shoqëruar me foto.

Eda Lika
Xheni Brahaj
Kamila Stafa
Orsiola Lici
Laura Dervishi
Ilda Mehmetaj
Anxhela Gjoni

Leave a Reply