Dashi: Nëse e përballoni dashurinë pa ngurrim, emocione të bukura do t’ju rrethojnë. Nga ana tjetër në punë janë të favorizuar profesionistët e lirë.

Demi: Hëna në pamje të mirë jep emocione intriguese. Në punë, nga ana tjetër, mund të nënshkruhen negociata dhe marrëveshje.

Binjakët: Në dashuri mund të ndërtoni diçka të re, mos bini në grackën e ish-ëve! Nga ana tjetër, në punë, nuk përjashtoj që menjëherë pas kësaj periudhe të vijë një promovim i pritur.

Gaforrja: Nëse keni një histori të qëndrueshme, dëshira për të legalizuar bashkimin ju bën të ndiheni të gatshëm. Nga ana tjetër, në punë janë të mundshme ngadalësime, përpiquni të qëndroni të qetë.

Luani: Në dashuri sot (e martë) do të keni intuitë të mira, shfrytëzojini sa më shumë rrethanat që të kuptoni se si të lëvizni. Në punë, megjithatë, kushtojini vëmendje propozimeve të reja, ato mund të jenë të çmuara!

Virgjëresha: Në dashuri nuk e përjashtoj ardhjen e lajmeve të mira, por duhet të jeni të prirur për t’i mirëpritur. Nga ana tjetër, në punë, sot keni patjetër një bonus shtesë!

Peshorja: Në dashuri, nëse ka pasur diskutime me partnerin/en tuaj, sot, mund të provoni të arrini një pajtim. Nga ana tjetër në punë prisni përgjigje nga shefat dhe menaxherët.

Akrepi: Në dashuri, nëse keni përjetuar së fundmi një ndarje, ju duhet kohë për ta kapërdirë. Në punë, megjithatë, ca telashe janë të mundshme, përpiquni të mos jeni të padurueshëm!

Shigjetari: Në dashuri, nëse doni të legalizoni një bashkim ose të zgjeroni familjen, kjo është koha më e mirë për ta bërë këtë. Në punë, nga ana tjetër, nëse doni të bëni propozime, është momenti i duhur edhe këtu për ta bërë.

Bricjapi: Në dashuri do të jetë e nevojshme të diskutoni disa çështje që kanë të bëjnë me çiftin ndaj duhet të flisni me partnerin/en. Në punë, nga ana tjetër, afatet e ngushta ju nxisin dhe inkurajojnë të jemi të shpejtë.

Ujori: Në dashuri sot rikthehet qetësia, të gjitha çështjet do të zgjidhen. Ndërsa në punë favorizohen udhëtimet.

Peshqit: Favorizoni ndjenjat sot, nëse jeni të interesuar për një person mos hezitoni të dilni me gjoksin para. Në punë, nga ana tjetër, përpiquni të shmangni debatet dhe konfliktet.