Moti ditën e mërkurë të 23 shkurtit pritet të jetë i kthjellët dhe me temperatura në rritje.

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit do të jenë: në bregdet 6 deri në 14 °C, në vendet e ulëta 4 deri në 15 °C dhe në vendet malore 2 deri në 12 °C.