Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të enjten ju pret një ditë e mirë për të ndaluar dhe menduar thellë. Duhet të vlerësoni situatën për një moment. Ne duhet të vendosim një rregull për sa i përket financave, ndoshta kohët e fundit ka pasur shumë dalje.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të enjten në këtë periudhë do të jetë thelbësore të vlerësoni me kujdes çdo lëvizje të vetme, mos bëni zgjedhje të rrezikshme sepse edhe vendimi në dukje më budalla mund të ketë pasoja shumë të rëndësishme. Mundohuni të gjeni kohë për veten tuaj, kushtojini asaj që ju pëlqen të bëni.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të enjten ju po punoni shumë dhe rezultatet kanë filluar të duken, por bëni kujdes të mos lini pas dore të dashurit tuaj dhe njerëzit që ju duan shumë. Dashuria dhe marrëdhëniet me të tjerët duhet të kultivohen gjithmonë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të enjten je “shumë e komplikuar” dhe për këtë arsye shumë magjepsëse, megjithatë kushtoji vëmendje luhatjeve të humorit të cilat mund të të bëjnë të “kërcesh” edhe kur je pranë. Mos nënvlerëso dhe mos i injoro vështirësitë apo pengesat më të vogla që do të ketë jeta.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të enjten një lajm i mrekullueshëm vjen për ju nga data 22 nëntor, ata që përfshihen dhe po fillojnë një projekt të ri janë të favorizuar, është koha të pohohen dhe të tregojnë se çfarë jeni bërë. Ju keni një qiell të bukur dhe jeni ndër shenjat më të mira të këtyre 24 orëve të fundit.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të enjten nuk do të jetë një ditë e mirë për ju, nga tani deri në fund të muajit do t’ju duhet gjithashtu të riorganizoni disa gjëra. Nëse keni punë të vetëpunësuar, ose angazhime që shpesh ju largojnë nga në shtëpi, do të duhet të jetosh dita-ditës për pak kohë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të enjten dashuria është protagonistja e kësaj dite të bukur për ju. Nëse keni një dashuri në krah, kultivojeni, nëse doni të përqafoni dikë, bëjeni. Asnjëherë më parë puna, suksesi dhe rezultatet personale nuk do të jenë shpërblyese. Vazhdoni kështu dhe do të shihni disa vërtet të mira!

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të enjten ju gjithmonë e merrni pak më shumë dhe kush ju flet duhet të ketë kujdes të mos shtypni tekstet e gabuara. Qëndroni të qetë dhe mbi të gjitha më i qetë, është nuk ka kuptim nervozohuni për gjithçka. Venusi, ndër të tjera, do t’ju sjellë përfitime të mëdha. Vijnë edhe sfida të reja pune, ndiheni gati për çdo gjë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të enjten në këtë periudhë zhvillohen veçanërisht aftësitë tuaja mendore dhe imagjinative. Përpiquni t’i përdorni ato në një mënyrë fitimprurëse dhe të dobishme. Asnjëherë si këto ditë nuk jeni ndjerë të lehtë, të shkujdesur dhe të sigurt.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të enjten një mik mund të ketë nevojë për ju në orët e ardhshme. Mos e refuzoni ndihmën tuaj, tregoni bujarinë tuaj dhe aftësinë tuaj të madhe për t’u kujdesur për të tjerët. E mira që bëni për të tjerët do t’ju kthehet kur të jeni në vështirësi.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të enjten, nuk ia vlen të humbisni kohën tuaj në mosmarrëveshje dhe përplasje të parëndësishme. Ka çështje shumë më të ngutshme dhe të rëndësishme në këtë kohë, të cilave duhet t’u kushtoni gjithë energjinë dhe vëmendjen tuaj.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të enjten çdo ditë që kalon ju ndjeni një forcë të re, të pazakontë që po rritet, të cilën nuk mund ta nënvlerësoni apo injoroni më. Do të bënit mirë ta vini re këtë dhe të filloni ta drejtoni drejt një qëllimi të rëndësishëm dhe konkret.