Një burrë u transportua me helikopter drejt spitalit, pasi u rrethua dhe u sulmua nga një tufë me lopë në një plazh të largët skocez.

Sipas asaj që shkruan The Independent, ngjarja ndodhi në ishullin Barra dhe 56-vjeçari u dërgua me urgjencë në spitalin e Glasgow.

Ngjarja rëndë ndodhi mbrëmjen e së shtunës. Dy gra morën po ashtu dëmtime. Të tre u sulmuan teksa po ecnin.