Mbrëmjen e sotme shtëpia e Big Brother VIP do të hyjë në një etapë të re loje pasi pritet të shpallet finalisti i parë. Lidhur me këtë çështje, vetë këngëtari shkodran.

Luiz Ejlli bëri thirrje që teleshikuesit ta votojnë si finalist të parë duke shtuar se nëse kjo gjë do të ndodhte, do t’i ndryshonte jeta.

Ai tha se kështu do të gëzohen edhe ata që e votojnë që e kanë dashur prej fillimi të shkojë në finale dhe të jetë fitues.

Duke biseduar me Kiarën dhe Elvisin, Luizi tha se ai mund të jetë finalisti i parë dhe nëse emri i tij shpallet sonte, do të bërtasë nga gëzimi i madh.

Luiz Ejlli: E di sa do bërtas apo jo? I bie të kalosh 18 ditë direkt, të jesh në finale.

Vis Pupa: Si tek loja mos u nxeh

Luiz Ejlli: Shikues keni në dorë të ndryshoni jo vetëm lojën por jetën time, me një mesazh të më çoni në 6 maj. Diçka iu garantoj, iu betohem se do më bëhet shumë më shumë qejfi mua sesa juve.