Meghan Markle ka zbuluar se ishte një “rosë e shëmtuar” kur ishte fëmijë dhe nuk kishte me askënd që të ulej gjatë drekës në shkollë. Kur fliste me aktoren dhe komedianen Mindy Kaling për serinë e saj të re të podkasteve Archetypes, Dukesha pranon se e mbante veten të zënë me aktivitete jashtëshkollore, në mënyrë që të kishte diçka për të bërë në kohën e pushimit.

Ish-ylli i Suits i tha krijuesit të “The Mindy Project” për “bukurinë e saj jokonvencionale” duke u rritur, gjë që e la komedianen të habitur. Dyshja po flisnin për episodin e tretë të podcast-it të ri Spotify, i cili e sheh Meghan-in të zgjidhë stereotipet femërore me një folës të ftuar çdo javë, dhe këtë herë diskutoi stigmën e të qenit një grua beqare dhe duke prekur përvojat e saj të të qenit beqare, Mindy tha:

“Unë u rrita gjithmonë duke u ndjerë e shëmtuar, mbipeshë, dhe kështu, me vajzën time, gjithmonë i them asaj se ajo është e bukur”. Ajo gjithashtu pyeti dukeshën: “A nuk ishe ti ajo vajza e bukur ndërkohë që rritej?”, raporton irishmirror.ie.

Ndërsa Meghan tha: “Jo, oh zot jo. Rosak i shëmtuar. Kisha flokë kaçurrela masive të dredhura dhe një boshllëk të madh në dhëmbë. Unë isha e zgjuara, përgjithmonë e përgjithmonë. Dhe pastaj disi u rrita”.

Ndërsa komediania Mindy e habitur u përgjigj: “Ky është një lajm për mua, ky është një zbulim”.