Albi, është ish konkurrenti i “Për’puthen”, që po merr vëmendje kohëve të fundit.

Së fundi ai ishte i ftuar në emisionin “Explus”, ku ka folur për shumë gjëra.

Ndër të tjera ai foli edhe për jetën dhe planet që ai ka.

Në rubrikën “Drejt martesës”, Albi shfaqi hapur preferencën e tij për ish banorën e “Big Brother VIP”, Beniadën.

“E kam takuar, është shumë e bukur dhe mund të kisha diçka”, janë fjalët e Albit.

Beniada është njëra ndër personazhet më të pëlqyera të publikut muajt e fundit.