Moderatorja Arbana Osmani pritet të bëhet nënë për herë të tretë. Ajo e dha lajmin në natën finale të Big Brother VIP por sot është zbuluar gjinia e bebit që po pret.
Mësohet se Arbana Osmani dhe partneri i saj, regjisori Eduart Grishaj do të bëhen me një vajzë.

Megjithatë deri më tani moderatorja nuk ka bërë asnjë njoftim zyrtar për ndjekësit e saj. Ajo është nëna e dy djemve, Jonit dhe Diellit.