Hitet e verës kanë nxitur konkurrencë mes artistëve. Po flasim për dy hitet e fundit, bashkëpunimin e Loredanës dhe Noizyt, “Heart Attack” dhe bashkëpunimin midis Taynës, Butrint Imerit dhe Mozzik, “Pare”.

Të dyja këngët janë gati njësoj me shikime prandaj mes artistëve kanë nisur thumbat.  Gjatë ditës së djeshme Noizy bëri një deklaratë në rrjetet sociale dhe kjo u mor si thumb për artistët e tjerë. Sipas reperit sot klikimet e këngëve po blihen duke ju referuar kështu këngës “Pare”.

Nuk vonoi shumë dhe Tayna reagoi. Me anë të një liste më këngët më të dëgjuara në botë, ku kënga e saj renditet e 14-ta, reperja krahas fotos shkruan: Çfarë dreqin kini”, duke lënë të kuptohet qartë që e ka me Noizyn.

Më vonë reagoi edhe Butrint Imeri, i cili postoi në Instastory një video ku këndon refrenin e këngës “Pare”, dhe poshtë shkruan: Ça dreqin ki bre”, duke e shoqëruar me të qeshura.