Gjatë takimit të Loridës dhe Remilit në studion e “Për’puthen”, Eda zbuloi se ata njihen më parë me njëri-tjetrin. Eda tregoi se i kishte parë teksa ata ishin përshëndetur me njëri-tjetrin gjatë audicioneve.
Konkurrentët pranuan se janë takuar para 10 vitesh, por ka qenë vetëm një takim i shkurtër në një sfilatë.

Eda: Ju të dy njiheni shumë mirë po vazhdoni bëni sikur nuk njiheni dhe sikur nuk i dini emrat e njëri-tjetrit.

Lorida: Ku njihemi ne o Eda?

Remili: Mund ta thuash? Se do keqkuptohet në publik.

Eda: Po, e them sepse pashë që bëre sikur nuk ja mbaje mend emrin. Ti e di shumë mirë që ajo quhet Lorida dhe kur kemi qenë në audicione ju të dy u takuat dhe njiheshit. Apo gaboj?

Lorida: Gjej ndonjë gjë tjetër që t’jesh në qendër të vëmendjes. Unë me Remilin jemi takuar para 10 vitesh. 10 vjet nuk kemi pasur asnjë kontakt.

Remili: Jemi marrë me modeling.

Lorida: Kjo s’do të thotë që unë dhe Remili njihemi jashtë sepse ne u ritakuam në Përputhen.

Eda: Që e njeh, e njeh. Një kontakt e ke pasur. Lërini këto lojrat s’ja di emrin.

Remili: O Eda edhe unë ty të kam parë në Top Channel, por kjo s’do të thotë që të njoh. Unë dhe Lori jemi takuar në audicione modelingu para 10 vitesh.