Armina Mevlani ishte së fundmi e ftuar në “Më lër të flas” ku gjatë intervistës u pyet nëse do e mendonte si mundësi pjesëmarrjen në “Big Brother VIP”. Blogerja u shpreh se kjo nuk do të jetë eksperienca e saj e rradhës, mirëpo shtoi se do kishte dëshirë ta prezantonte.

Donaldi dhe Romeo e pyetën nëse po i shpall luftë të hapur Arbana Osmanit, por Armina e mohoi duke thënë se do shumë eksperiencë.